2010 | Baden-Württenberg Berlin Niedersachsen Schleswig-Holstein | Maximilian Doser (SVGA) / Michael Doser (SVGA) Erik Kliche (TSV) / Tom Hammer (TSV) Dominik Kraatz (SVDL) / Simon Wilken (SVDL) Tillmann Schäper (LKV) / Lukas Schäper (LKV) |
2009 | Hamburg Nordrhein-Westfalen Sachsen Schleswig-Holstein | Tom Reimer (HSC) / Georg Günther (HSC) Annika Merlevede (YCL) / Kira Niepel (YCL) Ole von Bachmann (CYC) / Jannis Grimm (CYC) Tillmann Schäper (LKV) / Lukas Schäper (LKV) |
2008 | Baden-Württemberg Berlin Hamburg Niedersachsen Nordrhein-Westfalen Sachsen Schleswig-Holstein |
ausgefallen,
kein Wind Valentin Pinkau (KaR) / Arno von Salisch (KaR) Birte Scholz (HSC) / Lea Anton (HSC) Paul Meyer (SCED) / Dominik Emanuel (BSC) Annika Merlevede (YCL) / Kira Niepel (YCL) Ole von Bachmann (CYC) / Jannis Grimm (CYC) Till Dittmers (LKV) / Lukas Schäper (LKV) |
2007
|
Baden-Württemberg Berlin Hamburg Niedersachsen Nordrhein-Westfalen Sachsen Schleswig-Holstein |
Anne Bauer
(WYC) / Ines Münzer (WVF) Julian Bergemann (YMC) / Felix Bergemann (YCM) Rico Lelin de Oliveira (HSC) / Daniel Uhle (HSC) Leonie Meyer (SCED) / Anton Meyer (SCED) Marie Merlevede (YCL) / Johanna Braun (YCL) Ole von Bachmann (CYC) / Jannis Grimm (CYC) Lukas Stemmler (SSVL) / Maximilian Monheim (SSVL) |
2006
|
Baden-Württemberg Berlin Nordrhein-Westfalen Schleswig-Holstein |
Marc
Kuttler (WVF) / Anne Münzer (WVF) Theo Trebs (TSC) / Enno Trebs (TSC) Robin Filla (SCSE) und Kira Filla (SCSE) Hannes Beck (SVMG) / Karsten Struwe (SVMG) |
2005
|
Baden-Württemberg Berlin Hamburg Mecklenburg-Vorpommern Niedersachsen Nordrhein-Westfalen Schleswig-Holstein |
Tom Lange
(SVGA) / Tim Lange (SVGA) Jonas Torka (YCM) / Melvin Lehmann (YCM) Jerome Vigne (NRV) / Samuel Vigne (NRV) Christin Lemcke (SSV) / Marie-Louise Kutzer (SSV) Miriam Hoffmann (BSV) / Daniel Hoffmann (BSV) Kira Filla (SCSE) und Robin Filla (SCSE) Jannis Schwarz (KYC) / Michel Kasch (SVMG) |
2004
|
Baden-Württemberg Berlin Hamburg Mecklenburg-Vorpommern Niedersachsen Nordrhein-Westfalen Schleswig-Holstein |
Rupert
Diesch (WYC) / Sophia Diesch (WYC) Jonas Torka (YCM) / Judith Torka (YCM) Robert Lau (HSC) / Milan Plogsties (HSC) Christin Lemcke (SSV) / Marie-Louise Kutzer (SSV) Thure Gnadeberg (BSV) / Ruben Menke(BSV) Kira Filla (SCSE) und Robin Filla (SCSE) Marie Struwe (KYC) / Karsten Struwe (KYC) |
2003
|
Baden-Württemberg Bayern Berlin Hamburg Niedersachsen Nordrhein-Westfalen Schleswig-Holstein |
Rupert
Diesch (WYC) / Sophia Diesch (WYC) Katharina Bauer (YCAT) / Veronika Baur (YCAT) Cornelius Koch (SVSt) / Laura-Kristin Koch (SVSt) Robert Lau (HSC) / Alwin Cubasch (HSC) Heinrich Schweer (HYC) / Mario Köhler (HYC) Dana Plöger (SCWI) / Sonja Plöger (SCWI) Sam Mogadas (KYC) / Nik Mogadas (KYC) |
2002
|
Baden-Würtemberg Bayern Berlin Hamburg Mecklenburg-Vorpommern Niedersachsen Nordrhein-Westfalen Schleswig-Holstein |
Robert
Dorn (WVF) / Katharina Dorn (WVF) Katharina Baur (YCaT) / Veronika Baur (YCAT) Cornelius Koch (SVSt) / Laura-Kristin Koch (SVSt) Robert Lau (HSC) / Alwin Cubasch (HSC) Johannes Kloth (SSV1894) / Oliver Schröder (SSV1894) Heinrich Schweer (HYC) / Stefan Speidel (HYC) Oliver Sandkühler (SCSE) / Corinna Sandkühler (SCSE) Timo Stadermann (KYC) / Finn Blöcher (KYC) |
|
Baden-Württemberg Bayern Berlin Hamburg Niedersachsen Nordrhein-Westfalen Schleswig-Holstein |
Berggren Johannes (SGKL) / Berggren Katharina (SGKL) Annika Lüneberg (KAR) / Franziska Voigt (KAR) Julius Bockholt (HSC) / Niklas Bockholt (HSC) Jan Höcker (SVH) / Lars Höcker (SVH) René Faulenbach (YCL) / Felix Maas (YCL) Kristoffer Appel (SVWS) / Jan Peters (SVWS) |
|
Baden-Württemberg
Berlin Hamburg Niedersachsen Nordrhein-Westfalen Schleswig-Holstein |
Heiko Leubecher (WVF) /
Ingo Leubecher (WVF) Philipp Sattler (TSV) / Paul Fröhlich (TSV) Jan Höcker (SVH) / Lars Höcker (SVH) Nico Köhler (HYC) / Gerald Kaufhold (HYC) Dennis Leukel (YCL) / Fabian Kruse (YCL) Hauke Schade (SCFr) / Hanna Schade (SCFr) |
Last Updated 28-September-2010 --- © by DTKV 1997